


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 15 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 30 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 25 A, 27 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 4 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
